Tasuta transport alates 40eur

Blogi

29. mai 2024

2024. a märkmikud: poolaasta ülevaade

Aasta alguses kirjutasin oma 2024. aasta märkmikest ja planeerijatest. Peagi on esimene poolaasta möödas ja aeg teha kokkuvõtteid. Siin artiklis kirjeldan lühidalt oma 2024. aasta esimese poolaasta märkmike kogemusi ja muljeid.
22. märts 2024

Art journaling 101: Viie elemendi kollaaž

Art journaling on üks loomingulise märkmiku pidamise viise, mis põhineb visuaalsel eneseväljendusel. Art journaling-stiile on palju erinevaid: sõnalise eneseväljenduse kõrval kasutatakse näiteks joonistamist, akvarelli või kollaaži. Kollaaž on kunstivorm, mis seisneb erinevate materjalide kleepimises alusele. Kompositsioon moodustub alusele kleebitud paberi-, teibi, kanga- või muust materjalist tükkidest. Kleebitud kompositsiooni võidakse osaliselt üle värvida, templijäljenditega katta või sinna peale kirjutada. Siin artiklis annan lihtsad juhised, kuidas alustada kollaažiga ja tutvustan viie elemendi kollaaži põhimõtet.
20. veebruar 2024

Kollaaž kui vaimse tervise hoidja. Intervjuu Lauliga @scrapandthecity

Käesoleva postitusega jätkame Jonna Studio paberitöö- ja journaling-teemaliste intervjuude sarja, mis algasid stuudio inglisekeelses blogis. Antud intervjuu on järjekorras kolmas. Intervjuu Lauliga (@scrapandthecity) viisime läbi e-posti vahendusel jaanuaris.
16. veebruar 2024

2024. aasta märkmikud ja planeerijad: esimesed muljed

Kuidas on Su aasta alanud? Kas oled leidnud endale sobivad märkmikud ja planeerijad? Selles artiklis tutvustan oma selle aasta planeerijate ja märkmike valikut ehk 2024. aasta "line-up"i ja esialgseid muljeid.

Kirjutasin eelmise aasta lõpus ka oma 2023. aasta muljetest. Lisan lingid neile postitustele selle artikli lõppu.
23. jaanuar 2024

Journaling 101: Hommikulehed, Morning Pages

Hommiku lehed (inglise k Morning Pages) on kirjutamistehnika, mida tutvustas esimest korda Julia Cameron oma 1992. aastal ilmunud raamatus "The Artist's Way". "The Artist's Way" on nüüdseks kultusliku staatusega vaimne eneseabiraamat, mis julgustab lugejaid (taas-)leidma oma sisemise loovuse ja elama spirituaalsemat elu. Hommiku lehed või - leheküljed on aga tehnika, mis on leidnud laiemat kõlapinda ka väljaspool Cameroni vaimset kogukonda. Kas oled sellest varem kuulnud?
11. jaanuar 2024

Lugemispäevik: miks ja kuidas? 7 ideed alustamiseks

Lugemispäeviku sõna toob ilmselt paljudele silme ette eesti keele tunnid ja kohustusliku
kirjanduse nimekirja. Samas on üha enam raamatusõpru leidnud tee paberil lugemispäevikute juurde ning nii Instagramis kui Pinterestis leiab palju inspiratsiooni oma lugemispäeviku (book/reading journal) sisseseadmiseks. Siin postituses räägin pisut lähemalt, miks ja kuidas lugemispäevikut pidada ning viimaks kirjutan ka sellest, mismoodi mina 2024. aastal lugemispäevikut pean.
26. detsember 2023

Kuidas kasutasin Hobonichi Techo Plannerit 2023. aastal?

Rõõmsat pühadeaega ja uue aasta ootust! Selle aasta viimases blogipostituses soovin pisut lähemalt rääkida oma lemmik planeerijast Hobonichi Techo Planner-ist ja uue aasta
planeerija-plaanidest. Igaks juhuks mainin, et see postitus ei ole kuidagi sponsoreeritud ja väljendab ainult minu isiklikke tundeid :) Loodan, et kunagi saan ka Hobonichit oma poes pakkuda (loe siit, miks praegu neid ei ole).
19. detsember 2023

Journaling: aeg iseendaga, osa II

Eelmisel nädalal kirjutasin siin postituses ühest 3-sammulisest journaling-meetodist, mida
kasutab ka Harry Potteri filmidega tuntuks saanud Emma Watson. Tahtsin seda meetodit ise ka proovida ning pidasin 10 päeva kolmel küsimusel põhinevat tänulikkuse päevikut. Jätkan sellega ka edaspidi. Kas tahad teada, kuidas mul läks?
17. detsember 2023

Dodolulu: elu pisiasjad ja vaikuse võlu

Siin artiklis tutvustan lühidalt uut brändi meie poes: dodolulu Hongkongist, kes võitis mu südame oma soojade ja armsate vesivärviillustratsioonidega.
09. detsember 2023

Journaling: aeg iseendaga

Journaling ei ole tegelikult midagi üleliia uut või originaalset. See journal tähistab sedasama päevikut, mida võib-olla lapsena pidasid ja padja alla peitsid. Selle vahega, et nüüd täiskasvanuna saad sellele praktikale võib-olla küpsemalt ja teadlikumalt läheneda. Kirjutasin ühes eelnevas postituses, kuidas selle praktikaga alustada (vaata siia). Siin postituses jagan peale üldisemat sissejuhatust ühte 3-astmelist journaling-meetodit.
29. november 2023

Minu loomingulised märkmikud ja artjournaling 2023. aastal

Eelmisel nädalal kirjutasin selle artiklisarja esimese osa oma 2023. aastal kasutusel olnud
märkmikest ja planeerijatest (loe siit). Tutvustasin oma Hobonichi, Midori ja Traveler's
Notebook märkmikke. Täna tahan tutvustada pisut teist tüüpi märkmikke, nimelt oma
loomingulisi päevikuid e art journal -märkmikke.
21. november 2023

Minu märkmikud, planeerimine ja journaling 2023. aastal, I osa

Nii kaua kui mäletan, on mul alati olnud taskus üks väike märkmik ja usaldusväärne
kirjutusvahend, kuid regulaarselt hakkasin märkmike pidamisega tegelema ehk viimase viie aasta jooksul. Sel aastal oli mul jälle paralleelselt kasutusel mitu päevikut ja märkmikku. Tahan teile kirjeldada oma lemmikmärkmikke ja viise, kuidas neid sel aastal kasutasin. Mis õnnestus, mis mitte? Tegemist on mitmeosalise postituste seeriaga. Alustan Jaapani hiidude Hobonichi, Traveller's Company ja Midori märkmikest.
10. november 2023

Kuidas alustada art journaling-praktikaga?

Siin artiklis räägin pisut lähemalt kollaažil põhinevast art journaling-praktikast ning toon näiteid, kuidas kollaaži tegemisega alustada.
09. november 2023

Lamp x Paperi: armastusega Kyotost

Kui minult keegi küsiks, millise brändi esindamise üle olen ma kõige õnnelikum, vastaksin kohe Lamp x Paperi Brocante! Käesolevas postituses tutvustan seda indie-brändi Jaapanist
pisut lähemalt.
05. november 2023

Journaling ja planeerimine: mis neil vahet?

Oled võib-olla tähele pannud, et meie blogis ja sotsiaalmeedias on paralleelselt kasutusel palju erinevaid märksõnu, mis  on seotud märkmiku pidamise ja igapäevase kirjutamispraktikaga. Tänases postituses  tutvustan pisut lähemalt kahte neist: planeerimine (inglise keeles planning) ja journaling (otsin siiani head eestikeelset vastet sellele...). 
Mis need on ja kuidas need üksteisest erinevad?
02. november 2023

Leuchtturm1917: kultusbränd Saksamaalt

Siin artiklis tutvustame lühidalt Leuchtturm1917 brändi ja meie poes müügil olevaid märkmikke ja planeerijaid.
02. november 2023

Mis on washi ja PET-teip?

Jonna Stuudios pakume mitmesuguseid dekoratiivkleebiseid: washiteipi, PET-teipi ja erinevaid kleepse, sh siirdekleebiseid. Siin postituses kirjeldan pisut, mille poolest erinevad omavahel washi- ja PET-teip ning kuidas neid paberitöös ja journaling-praktikas kasutada.
26. oktoober 2023

Penpalling ehk kirjasõprus

Kas teadsid, et maailmas on väga suur ja aktiivne kirjasõprade kogukond? Kirjade ja postkaartide saatmisega (penpalling, postcrossing) tegelevad väga erinevas vanuses ja elualal tegutsevad inimesed.
15. oktoober 2023

Journaling - miks ja kuidas?

Igapäevane kirjutamispaus on tõhus viis hoolitseda iseenda vaimse tervise eest. Samas võib alustamine tunduda keeruline.  Selles artiklis kirjeldan lähemalt mõnda viisi, kuidas igapäevane kirjutamine oma päevakavasse sobitada.
09. oktoober 2023

Kuidas kasutada siirdekleebiseid?

Siin kirjeldan lühidalt, kuidas kasutada siirdekleebiseid (transfer stickers).
01. oktoober 2023

Bullet journal ja täpimärkmik: mis need on?

Kas oled kunagi tundnud, et sul on liiga palju mõtteid, ülesandeid ja plaane, mis kipuvad segamini minema? Või oled proovinud erinevaid organiseerimismeetodeid, kuid ükski neist ei ole päriselt toiminud? Kas sul oleks vaja planeerijat, kus oleks piisavalt ruumi ka märkmetele või joonistustele? Või tahaksid hoopis sisse seada oma majapidamisraamatu, kus on kirjas kodutööde jaotus ja -graafikud, ostunimekirjad, kodused varud ja lemmikretseptid? Siis võib-olla on aeg avastada bullet journali maailm! Kirjutan sellest allpool natuke lähemalt :)
14. september 2023

Jieyanow Atelier:  armastusega Malaisiast

Käesolevas blogiartiklis tutvustan lühidalt ühte meie poe kaubamärki Jieyanow Atelier.
12. september 2023

Mis on art journal ehk loominguline päevik?

Esimeses blogiartiklis kirjutan pisut sellest, mis asi on art journaling ehk loominguline päevikupidamine ja kuidas sellega alustada.

Liitu uudiskirjaga ja saa järgmiselt ostult 10% soodustust!