The MD Paper 1 Day 1 Page Diary is a beautifully minimalist
and practical tool for anyone
looking to combine organization and
creativity in their daily life. Known for its premium quality MD Paper, this diary features a clean design that lets your ideas shine.
Käesoleva postitusega jätkame Jonna Studio paberitöö- ja journaling-teemaliste
intervjuude sarja, mis algasid stuudio inglisekeelses blogis. Antud
intervjuu on järjekorras neljas (vt allpool linke teistele intervjuudele). Intervjuu Maarjaga (@papermoor)
viisime läbi e-posti vahendusel veebruaris 2024.
Aasta alguses kirjutasin oma 2024. aasta märkmikest ja planeerijatest. Peagi on esimene poolaasta möödas ja aeg teha kokkuvõtteid. Siin artiklis kirjeldan lühidalt oma 2024. aasta esimese poolaasta märkmike kogemusi ja muljeid.
Art journaling on üks loomingulise märkmiku pidamise viise, mis põhineb visuaalsel eneseväljendusel. Art journaling-stiile on palju erinevaid: sõnalise eneseväljenduse kõrval kasutatakse näiteks joonistamist, akvarelli või kollaaži.
Kollaaž on
kunstivorm, mis seisneb erinevate materjalide kleepimises alusele.
Kompositsioon moodustub alusele kleebitud paberi-, teibi, kanga- või
muust materjalist tükkidest. Kleebitud kompositsiooni võidakse osaliselt
üle värvida, templijäljenditega katta või sinna peale kirjutada.
Siin artiklis annan lihtsad juhised, kuidas alustada kollaažiga ja tutvustan viie elemendi kollaaži põhimõtet.
Käesoleva postitusega jätkame Jonna Studio paberitöö- ja journaling-teemaliste intervjuude sarja, mis algasid stuudio inglisekeelses blogis. Antud intervjuu on järjekorras kolmas. Intervjuu Lauliga (@scrapandthecity) viisime läbi e-posti vahendusel jaanuaris.
Kuidas on Su aasta alanud? Kas oled leidnud endale sobivad märkmikud ja planeerijad? Selles artiklis tutvustan oma selle aasta planeerijate ja märkmike valikut ehk 2024. aasta "line-up"i ja esialgseid muljeid.
Kirjutasin eelmise aasta lõpus ka oma 2023. aasta muljetest. Lisan lingid neile postitustele selle artikli lõppu.
Hommiku lehed (inglise k Morning Pages) on kirjutamistehnika, mida tutvustas esimest korda Julia Cameron oma 1992. aastal ilmunud raamatus "The Artist's Way". "The Artist's Way" on nüüdseks kultusliku staatusega vaimne eneseabiraamat, mis julgustab lugejaid (taas-)leidma oma sisemise loovuse ja elama spirituaalsemat elu. Hommiku lehed või - leheküljed on aga tehnika, mis on leidnud laiemat kõlapinda ka väljaspool Cameroni vaimset kogukonda. Kas oled sellest varem kuulnud?
Lugemispäeviku sõna toob ilmselt paljudele silme ette eesti keele tunnid ja kohustusliku
kirjanduse nimekirja. Samas on üha enam raamatusõpru leidnud tee paberil lugemispäevikute juurde ning nii Instagramis kui Pinterestis leiab palju inspiratsiooni oma lugemispäeviku (book/reading journal) sisseseadmiseks. Siin postituses räägin pisut lähemalt, miks ja kuidas lugemispäevikut pidada ning viimaks kirjutan ka sellest, mismoodi mina 2024. aastal lugemispäevikut pean.
Rõõmsat pühadeaega ja uue aasta ootust! Selle aasta viimases blogipostituses soovin pisut lähemalt rääkida oma lemmik planeerijast Hobonichi Techo Planner-ist ja uue aasta
planeerija-plaanidest. Igaks juhuks mainin, et see postitus ei ole kuidagi sponsoreeritud ja väljendab ainult minu isiklikke tundeid :) Loodan, et kunagi saan ka Hobonichit oma poes pakkuda (loe siit, miks praegu neid ei ole).
Eelmisel nädalal kirjutasin siin postituses ühest 3-sammulisest journaling-meetodist, mida
kasutab ka Harry Potteri filmidega tuntuks saanud Emma Watson. Tahtsin seda meetodit ise ka proovida ning pidasin 10 päeva kolmel küsimusel põhinevat tänulikkuse päevikut. Jätkan sellega ka edaspidi. Kas tahad teada, kuidas mul läks?
Journaling ei ole tegelikult midagi üleliia uut või originaalset. See journal tähistab sedasama päevikut, mida võib-olla lapsena pidasid ja padja alla peitsid. Selle vahega, et nüüd täiskasvanuna saad sellele praktikale võib-olla küpsemalt ja teadlikumalt läheneda. Kirjutasin ühes eelnevas postituses, kuidas selle praktikaga alustada (vaata siia). Siin postituses jagan peale üldisemat sissejuhatust ühte 3-astmelist journaling-meetodit.
Nii kaua kui mäletan, on mul alati olnud taskus üks väike märkmik ja usaldusväärne
kirjutusvahend, kuid regulaarselt hakkasin märkmike pidamisega tegelema ehk viimase viie aasta jooksul. Sel aastal oli mul jälle paralleelselt kasutusel mitu päevikut ja märkmikku. Tahan teile kirjeldada oma lemmikmärkmikke ja viise, kuidas neid sel aastal kasutasin. Mis õnnestus, mis mitte? Tegemist on mitmeosalise postituste seeriaga. Alustan Jaapani hiidude Hobonichi, Traveller's Company ja Midori märkmikest.
Kui minult keegi küsiks, millise brändi esindamise üle olen ma kõige õnnelikum, vastaksin kohe Lamp x Paperi Brocante! Käesolevas postituses tutvustan seda indie-brändi Jaapanist
Oled võib-olla tähele pannud, et meie blogis ja sotsiaalmeedias on paralleelselt kasutusel palju erinevaid märksõnu, mis on seotud märkmiku pidamise ja igapäevase kirjutamispraktikaga. Tänases postituses tutvustan pisut lähemalt kahte neist: planeerimine (inglise keeles planning) ja journaling (otsin siiani head eestikeelset vastet sellele...).
Jonna Stuudios pakume mitmesuguseid dekoratiivkleebiseid: washiteipi, PET-teipi ja erinevaid kleepse, sh siirdekleebiseid. Siin postituses kirjeldan pisut, mille poolest erinevad omavahel washi- ja PET-teip ning kuidas neid paberitöös ja journaling-praktikas kasutada.
Kas teadsid, et maailmas on väga suur ja aktiivne kirjasõprade kogukond? Kirjade ja postkaartide saatmisega (penpalling, postcrossing) tegelevad väga erinevas vanuses ja elualal tegutsevad inimesed.
Igapäevane kirjutamispaus on tõhus viis hoolitseda iseenda vaimse tervise eest. Samas võib alustamine tunduda keeruline. Selles artiklis kirjeldan lähemalt mõnda viisi, kuidas igapäevane kirjutamine oma päevakavasse sobitada.
Kas oled kunagi tundnud, et sul on liiga palju mõtteid, ülesandeid ja plaane, mis kipuvad segamini minema? Või oled proovinud erinevaid organiseerimismeetodeid, kuid ükski neist ei ole päriselt toiminud? Kas sul oleks vaja planeerijat, kus oleks piisavalt ruumi ka märkmetele või joonistustele? Või tahaksid hoopis sisse seada oma majapidamisraamatu, kus on kirjas kodutööde jaotus ja -graafikud, ostunimekirjad, kodused varud ja lemmikretseptid? Siis võib-olla on aeg avastada bullet journali maailm! Kirjutan sellest allpool natuke lähemalt :)