Tasuta transport alates 40eur

Mis on washi ja PET-teip?

02. november 2023
Jonna Stuudios pakume mitmesuguseid dekoratiivkleebiseid: washiteipi, PET-teipi ja erinevaid kleepse, sh siirdekleebiseid. Siin postituses kirjeldan pisut, mille poolest erinevad omavahel washi- ja PET-teip ning kuidas neid paberitöös ja journaling-praktikas kasutada.
Mis on washi ja PET-teip?
Foto (c) Jonna Studio
Washi teip on dekoreeritud ja liimistatud jaapani paberist maalriteip, mida saab kasutada mitmesuguses paberitöös, nt kaunistada kaarte ja kinkekarpe, teha kollaaži ja lisada detaile planeerijasse või märkmikku. Washi teip on mitmekülgne ja sobib kasutamiseks paljudele pindadele, sh paber, puit, metall, keraamika.

PET-plastist dekoteip on journaling-maailmas väga populaarne ning saadaval on väga palju erinevaid teipe. PET-teip on sarnase funktsiooniga kui washi-teip, kuid see on vee-ja kulumiskindel ning see on enamasti läbipaistev.

Jonna Stuudios on mõlemat tüüpi teipidel enamasti teibi tagaküljel nn kaitsev release-paber, mistõttu on teipe võimalik proovida ka mustritsükli (ingl. k loop) kaupa. Mustritsükkel on teibi jupp, milles korduvad teibil toodud kujutised ühe korra ning selle pikkus ja laius on teibiti erinevad (enamasti ca 100cm). Release-paber muudab ka teibist üksikute kujutiste lõikamise lihtsamaks, sest erinevalt tavalisest teibist ei kleepu rullist lahti võetud teip näppude külge. Washi teibil peab individuaalsete kleebiste lõikamisel olema mõnevõrra täpsem, et kujutise ümber ei jääks valge washi-paberi äär. Abi saab tavaliselt skalpellist või muust teravast noast.

PET-teipi saab vabalt kääridega lõigata, sest taust on sel enamasti läbipaistev ning valgete servade pärast muretsema ei pea.  PET-teipi on saadaval nii läikivat kui mati viimistlusega, nt matt teip She (Pion).

Kui PET-teibi kasutamine on võib-olla mõnevõrra lihtsam, eelistame Jonna Stuudios alternatiivide olemasolul just washi teipe, sest paberteibil on tõenäoliselt väiksem ökoloogiline jalajälg ning sellega töötamine on sensoorselt meeldivam.  

Vaata meie valikut siit.


Mõlema teibiga saab luua kauneid kollaaže ja käsitöökaarte. Hoia silm peal ka meie Instagramil, kus jagame tihti fotosid ja väikseid videoklippe, kuidas washit ja teisi meie poe tooteid kasutada.

Kirjutamiseni!
Marianne
Jaga:

Liitu uudiskirjaga ja saa järgmiselt ostult 10% soodustust!