Tasuta transport alates 40eur

Lamp x Paperi: armastusega Kyotost

09. november 2023
Kui minult keegi küsiks, millise brändi esindamise üle olen ma kõige õnnelikum, vastaksin kohe Lamp x Paperi Brocante! Käesolevas postituses tutvustan seda indie-brändi Jaapanist
pisut lähemalt.
Lamp x Paperi: armastusega Kyotost
Foto (c) Lamp x Paperi
Eurooplasele võib-olla pisut naljakalt kõlava brändi Lamp x Paperi Brocante taga on disainer Hiroko Uno, kelle looming valmib suuresti ühe inimese ettevõtmisena tema Kyotos asuvas stuudios. Brändi nimes kombineeruvad inglise, prantsuse ja soome keel ning nimes olev prantsusekeelne sõna brocante tähendab vanakraami poodi. Nimi annab seega üsna hästi edasi brändi esteetika: armastus vana maailma ja vanade asjade vastu.

Unole meeldib külastada Euroopa ja Aasia vanakraamiturge ja antiigipoode ning tema looming on tugevasti inspireeritud just vanast prantsuse kultuurist. Mitmed tooted kannavad prantsusekeelseid nimesid, sisaldavad prantsusekeelseid fraase või on inspiratsiooni saanud vanadest käsikirjalistest dokumentidest (nt Collage Note ja Piece Comtable) või vintage-arveraamatutest (nt Vintage Voucher disainpaber).

Uno loomingu puhul torkab silma, et ta on ise samuti kollaažikunstnik ja oskab seetõttu disainida just selliseid asju, mida kollaaži tehes tihti kasutatakse. Näiteks üks kõige geniaalsem materjal kollaaži jaoks on noodipaber, mida saab kasutada nii detailidena kui töö taustaks. Kui puudub võimalus kasutada päris vanu noodilehti, on võimalik kombineerida Uno loodud pruunikal Hatron-paberil disainpaberit Papier  a Musique tema kummitempliga ja luua päris oma muusikat :) ja unikaalseid taustu kollaažiks.

Uno looming on heaks näiteks selle kohta, kuidas kultuurid üksteist vastastikku mõjutavad ja inspireerivad. Lamp x Paperi on sündinud armastusest Euroopa kultuuri vastu ning tagasi Euroopasse ning Jonna Stuudiosse jõudsid Uno tooted omakorda, sest mind jällegi inspireerib Jaapani meistrite looming.

Tootevalikusse kuuluvad nii kummitemplid, kleebised kui ka mitmesugune disainpaber. Kasutan Vintage Voucher märkmikulehti, et voltida ümbrikke ja mitmesuguseid paberist voldikuid. Kui Uno tumeda esteetikaga loomingut kombineerida helgemate lilleõitega, saab luua huvitavate kontrastidega kollaaže.


Kas tekkis isu lähemalt uurida? :) Vaata kogu poes olevat Hiroko loomingut siit.


Kirjutamiseni!
Marianne
Jaga:

Liitu uudiskirjaga ja saa järgmiselt ostult 10% soodustust!