Tasuta transport alates 40eur

Kuidas kasutasin Hobonichi Techo Plannerit 2023. aastal?

26. december 2023
Rõõmsat pühadeaega ja uue aasta ootust! Selle aasta viimases blogipostituses soovin pisut lähemalt rääkida oma lemmik planeerijast Hobonichi Techo Planner-ist ja uue aasta
planeerija-plaanidest. Igaks juhuks mainin, et see postitus ei ole kuidagi sponsoreeritud ja väljendab ainult minu isiklikke tundeid :) Loodan, et kunagi saan ka Hobonichit oma poes pakkuda (loe siit, miks praegu neid ei ole).
Kuidas kasutasin Hobonichi Techo Plannerit 2023. aastal?
Foto (c) Jonna Studio
Juba novembrist alates valitseb planeerimiskogukonnas elevus ja ärevus: mis planeerijat või planeerimissüsteemi järgmisel aastal kasutama hakata? Enne uute plaanide tegemist on aasta lõpus aga hea mõte kõigepealt möödunud aastale tagasi vaadata ning kokkuvõtteid teha. Mis töötas? Milline märkmik leidis kasutust ja milline seisab tühjalt? Kas soovid jätkata samamoodi või proovida midagi uut? Alustasin oma kokkuvõtvate postitustega novembris, neid saad lugeda siit ja siit. (ja sellest, mis vahe on planeerimisel ja journaling-praktikal, saad lugeda siit.)  Mõtlesin uue aasta plaanide valguses oma möödunud aastale tagasi ja leidsin, et jätkuvalt on mu lemmikplaneerija Hobonichi Techo Planner. See on aasta lõpuks juba päris pontsakas, täis rõõmu, muret ja kalleid mälestusi.


Hobonichi Techo Planner on A6 suuruses kompaktne nn daily planeerija, ehk et iga päeva jaoks on A6 suuruses ruuduline Tomoe Riveri paberist lehekülg. Nagu võib-olla eelmistest postitustest mäletate, kasutan seda planeerijat peamiselt oma koduraamatuna ja lapse arengu logina. Kuigi tegemist on planeerijaga, kasutan ma seda siiski peamiselt logi ja märkmikuna ning vähesel määral tulevikku suunatud planeerijana. Sinna panen kirja lapse kasvamisega seotud igapäevased muljed ja päevanaljad, perekonna lemmikretseptid ja tervisega seonduvad rõõmud/mured. Olen sinna washi teibiga A6 Hobonichi ruudulisest märkmikust lehti juurde ka kleepinud, et saaks pikemaid retsepte siin vahel säilitada. See on tehtud ainult mulle endale ega ole esteetiliste taotlustega nagu näiteks loomingulised päevikud. Tihti on päeva lõpuks energiat, et üles kirjutada ainult üks asi, mis päevast meelde jäi.

Lisaks päevavaatele on Planneris ka pikemat planeerimist soosivad ülevaatlikud aasta-ja kuuvaated ja muud lisad. Vertikaalne aastavaade kuude kaupa on väga mugav perioodiliselt korduvate asjade (nt päevade) üles märkmiseks. Kuude kalender-vaade seisis mul mitu aastat tühjana ja alles sel aastal õppisin seda kasutama. Siia läksid kirja pikemalt etteplaneeritud asjad (nt sünnipäevad, arsti ajad, ravimite võtmine, potitreening jmt). Kuu vaates panin kirja ka logi/plaanid toataimede ümberistutamise, kastmise, väetamise ja õitsemise kohta. Kuna tegu on suures jaos privaatse infoga, siis näete kahjuks pildil tühja lehekülge:) Aasta alguses kaunistasin iga kuu vaate ka temaatiliste kleepsudega ja teipidega.

Iga aasta Hobo Planner on mul ise näo ja rõhuasetusega, sel aastal dokumenteerib mu Planner peamiselt lapse potitrenni ja allergiatega seonduvaid rõõme ja muresid. Eelmisel aastal panin sinna kirja lapse esimesi sõnu ja erinevaid toiduretsepte, mida lisatoitu sööma hakkavale lapsele planeerisin.


Planneri tagumises osas on ka pisut punktidega tühje lehti, kuhu saab täiendavalt kirjutada retsepte või pidada näiteks arvestust loetud raamatute või nähtud filmide kohta. Ülaltoodud pildil proovisin washi teibiga tekitada raamaturiiuli efekti :)

Järgmise aasta plaanid on veel suures osas lahtised. Aga kodu/lapse arengu dokumenteerimiseks on mul varutud Plannerile sarnane A6 Hobonichi Techo Original, mis on esmakordselt saadaval inglise keeles (varem oli Original ainult jaapanikeelne). Kuna jõuan lapse kõrvalt nüüd jälle (loodetavasti) rohkem raamatuid lugeda, siis on lugemispäevikuks on mul järgmiseks aastaks Hobonichi Weeks. Linnuvaatlust, toalillede- ja rõduaiapäevikut hakkan pidama Traveler's Notebooki Weekly ja Monthly sisudes. Töiseks planeerimiseks on mul paralleelselt kasutusel üks Midori ja Leuchtturm1917 Paperback täpimärkmik. Leuchtturm1917 märkmiku kujundasin ise planeerijaks (olen ise kuu- ja nädalavaated sisse joonistanud-kirjutanud). Ja ilmselt lisandub ka Trolls Paper Free Planner ajatundlikema asjade planeerimiseks. Aga sellest kõigest ilmselt mõnes järgmises postituses lähemalt :)

Kas sul on järgmise aasta planeerija valitud?
Vaata meie poes pakutavaid planeerijaid siit. Kuni 2. jaanuarini saad Leuchtturm1917 ja TrollsPaper planeerijad -15% soodsamalt koodiga "getready15".

Kirjutamiseni!
Marianne

Jaga:

Liitu uudiskirjaga ja saa järgmiselt ostult 10% soodustust!