Tasuta transport alates 40eur

Mis on art journal ehk loominguline päevik?

12. september 2023
Esimeses blogiartiklis kirjutan pisut sellest, mis asi on art journaling ehk loominguline päevikupidamine ja kuidas sellega alustada.
Mis on art journal ehk loominguline päevik?
Foto (c) Jonna Studio

Art journal on visuaalne päevik, milles saad enda tunnete ja mõtete väljendamiseks lisaks kirjutamisele (või selle asemel) kasutada erinevaid kunstitehnikaid ja -meediume, nt joonistada, teha kollaaže vanapaberist või disainpaberist, kasutada kummitempleid või vesivärve jne.

Loomingulise päevikupidamisega alustamiseks ei ole vaja erilist kunstiannet
või kalleid kunstitarbeid. Otse vastupidi. Tihti
võib kallis märkmik või peen pintsel osutuda
just takistuseks ja põhjustada loomeblokki, ehk nö. hirmu valge lehe ees.

Samuti ei tasu endale seada eesmärgiks luua kohe midagi ilusat või midagi, mida kohe teistele näidata ja jagada.

Loominguline päevik võib-olla ainult sulle endale, turvaline paik enda väljendamiseks või päeva muljete talletamiseks - täpselt samamoodi nagu see tavaline päevaraamat, mida padja alla peitsime.

Alustamiseks pole vaja muud kui mõnda vihikut või muud substraati või alust, mille peale oma kollaaži või päevikut pidama hakkad. Selleks võib olla näiteks mõni lihtne märkmik, vesivärvipaberiplokk või ka lihtsalt näiteks kaarditoorik. Samuti on vaja meelepäraseid kirja- ja kunstitarbeid, vana-või disainpaberit, kummitempleid ja templipatja vmt.

Vasakul oleval pildil on näha lihtsat 3-4 elemendi kollaaži. Taustaks lihtne tindilaik, seejärel kleepisin aknakujulisee PET-teibi lõigu (Plus x Minus) ja noore naise kleebise (Pion). Viimasena kasutasin Jieyanow Atelier kummitemplit "Hygge" :)

Mul on hetkel paralleelselt pooleli enam kui neli loomingulist päevikut ning see on igati okei. Artjournaling-praktika juures ongi olulisem protsess ja hetkes olemine, kuigi lõpptulemus võib olla ka väga nauditav. Oma vanemate kollaažide juurde saab alati hiljem tagasi tulla, neile midagi lisada või neid muuta, lastes neil vahepeal natuke settida. 

Vaata siia, kuidas alustada art journaling-praktikaga.

Kui tekkis huvi, saad laiemalt journaling-praktika kohta rohkem lugeda siit ja siit postitusest.

Foto (c) Marianne Lind, Jonna Studio

Leia rohkem inspiratsiooni nt Pinterestist või Instagramist kasutades otsisõnu art journal, art journaling või junk journal, junk journaling.

Aitäh, et lugesid!
Marianne
Jaga:

Liitu uudiskirjaga ja saa järgmiselt ostult 10% soodustust!