Tasuta transport alates 40eur

Dodolulu: elu pisiasjad ja vaikuse võlu

17. december 2023
Siin artiklis tutvustan lühidalt uut brändi meie poes: dodolulu Hongkongist, kes võitis mu südame oma soojade ja armsate vesivärviillustratsioonidega.
Dodolulu: elu pisiasjad ja vaikuse võlu
Foto (c) Dodolulu
Dodolulu on journaling-maailmas tõusnud nagu kiire sabatäht, kelle looming on teretulnud kontrastiks lääne naisi idealiseerivatele nn girl-teipidele (Pion, La Dolce Vita jt.). Dodolulu leiab inspiratsiooni just tavalistest olukordadest ja inimestest, keda kohtab tänaval. Olles pärit rahvarohkest Hongkongist armastab ta eelkõige iseenda seltsis veedetud vaikseid hetki. Oma loominguga soovib ta inspireerida vaikust, süvenemist ja rahulikku meelt.

Hoolimata sellest, et tal puudub formaalne kunstiharidus, peab ta oma elu kutseks just kunsti ning ennast väljendab ta peamiselt läbi joonistuste. Peale ülikooliõpinguid pühendaski ta ennast just kujutavale kunstile, alustades krokiist ning liikudes seejärel õlimaali, vesivärvide ja illustratsiooni juurde. Oma töödega on ta osalenud ka mitmel näitusel. Dodolulu soovis oma loominguga aga jõuda laiema publikuni ning nõnda sündiski bränd dodolulu, mis toodab mitmesugused kleebised, disainpabereid, dekoratiivteipe jm kirjatarbed.

Joonistamine on Dodolulu jaoks intuitiivne protsess ning enne kui lõplik töö valmis, ei tea ta isegi, kuidas lõpptulemus hakkab välja nägema. Tavaliselt alustab ta joonistamist just värvilaigust ning piirjooned tõmbab kõige viimasena. Kõige rohkem meeldib talle joonistada õhupalle ja juukseid. Õhupallid sümboliseerivad meie õrnu unistusi ning juuksed mõtlemist. Kui Dodolulu piltidel on erinevate tegelaste juuksed põimunud, on nende vahele tekkinud tugev side.


Jonna Stuudios pakume esialgu dodolulu jõulukaarte ja kleebiseid.

Käesolev kokkuvõte põhineb 2019. aastal antud intervjuul China Underground-ile.

Peagi loodan blogis avaldada ka Jonna Studio intervjuu Jieyanow Atelier looja Jieyaniga.

kirjutamiseni,
Marianne

Jaga:

Liitu uudiskirjaga ja saa järgmiselt ostult 10% soodustust!